Białe laski

Białe laski. 2016-02-23 10:23.

Szanowni Państwo,

Przypominamy, że osoby ubezpieczone w NFZ mogą

skorzystać z refundacji na wyroby medyczne (zaopatrzenie w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze).

Zakup białej laski osobom niewidomym oraz niedowidzącym, NFZ dofinansowuje co pół roku a laska przyznawana jest bezpłatnie, o ile jej cena nie przekracza kwoty 100 zł.

Dokumenty, które uprawniają do skorzystania z refundacji to wypełnione przez lekarza(internistę, chirurga, neurochirurga, geriatrę, okulistę) mającego podpisaną umowę z NFZ, zlecenie z potwierdzonym przez NFZ prawem do refundacji.

Białą laskę mogą Państwo nabyć w naszej Placówce a sposób odbioru będzie realizowany po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym z naszym pracownikiem.

Prosimy o przekazanie tej informacji wszystkim członkom i osobom zainteresowanym.

pozdrawiam,

Karina Szewc