This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.

T8a Stacja SKM Wzgórze do przystanku Węzeł Franciszki Cegielskiej na ulicy Śląskiej w stronę Redłowa i Centrum

"Z blondynką po Gdyni"

Internetowa Biblioteka Opisów Tras Pieszych dla Osób Niewidomych

 

Początek:

Stacja SKM Wzgórze

Koniec:

Przystanek Węzeł Franciszki Cegielskiej na ulicy Śląskiej w stronę Redłowa i Centrum

 

 

1. Opis zaczynamy od zejścia z peronu SKM. Z peronu do przejścia podziemnego prowadzą dwa ciągi schodów.

2. Po zejściu z nich skręć w lewo i trzymaj się lewej ściany.

3. Wyjdziesz spod przejścia pod torami na niewielką odkrytą przestrzeń, za którą będzie kolejne przejście podziemne. Na tej przestrzeni po lewej stronie będzie trawnik, miniesz też schody odchodzące w lewo.

4. Gdy dojdziesz do drugiego przejścia podziemnego, pod ulicą Śląską, idź wzdłuż lewej strony.

5. To przejście schematycznie wygląda jak głowa byka widziana z przodu: szeroki tunel, w którym jesteś, to gruba głowa i szyja, u góry której sterczą dwa rogi w górę i dwoje uszu na boki. Rogi to schody wychodzące na obie strony ulicy Kieleckiej, a uszy to pochylnie dla wózków wychodzące na ulicę Śląską. My wyjdziemy prawym uchem.

6. W tym celu dojdź aż do końca lewej ściany. Tu pewnie wpadniesz na śmietnik postawiony na samym rogu. Tutaj z lewej na prawą prowadzi krótki prostopadły korytarz.

7. Skręć w prawo, przejdź w poprzek głównego tunelu i dojdź do drugiej ściany, przy narożniku.

8. Skręć w lewo, dojdź do narożnika, który będzie tuż-tuż, i skręć w prawo.

9. Idź wzdłuż ściany po prawej. Po kilku metrach chodnik zacznie się wznosić, co oznacza, że wszedłeś do "ucha", czyli pochylni dla wózków prowadzącej do przystanku.

10. Uważaj, bo rowerzyści wykorzystują oboje "uszu", by przejechać pod ulicą Kielecką, zamiast zgodnie z przepisami przejechać górą przez przejście dla pieszych. Może to stanowić pewne zagrożenie.

11. Gdy wyjdziesz z pochylni, do przystanku zostanie parę kroków. Tuż po prawej będziesz mieć trzy schodki w górę.

12. Wejdź po nich, i już jesteś na przystanku. Wiata będzie trzy metry na prawo od Ciebie.

13. Na tym przystanku zatrzymuje się wiele autobusów i trolejbusów, które generalnie zjeżdżają potem pod stacją SKM na drugą stronę torów i rozjeżdżają się i w stronę centrum Gdyni, i w stronę Gdańska. Trzy linie jadą też Trasą Różową obok centrum handlowego "RCzwartegoiera" i hali sportowej "Gdynia".

 

14. Dla porządku dodajmy, że tą trasą można też dojść do mało używanego przystanku znajdującego się na pętli autobusowej przy Węźle Franciszki Cegielskiej. Wystarczy po wyjściu z pochylni dla wózków pójść prosto, wzdłuż schodów i dalej wzdłuż pasa zieleni, i po jakichś dziesięciu metrach dojdziemy do wiaty tego przystanku.

 


 

LOGO Bazy map200x149

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
323532