T6a Stacja SKM Wzgórze do przystanku Węzeł Franciszki Cegielskiej na ulicy Kieleckiej w stronę Witomina

"Z blondynką po Gdyni"

Internetowa Biblioteka Opisów Tras Pieszych dla Osób Niewidomych

 

Początek:

Stacja SKM Wzgórze

Koniec:

Przystanek Węzeł Franciszki Cegielskiej na ulicy Kieleckiej w stronę Witomina

 

1. Opis zaczynamy od zejścia z peronu SKM. Z peronu do przejścia podziemnego prowadzą dwa ciągi schodów.

2. Po zejściu z nich skręć w lewo i trzymaj się lewej ściany.

3. Wyjdziesz spod przejścia pod torami na niewielką odkrytą przestrzeń, za którą będzie kolejne przejście podziemne. Na tej przestrzeni po lewej stronie będzie trawnik, miniesz też schody odchodzące w lewo.

4. Gdy dojdziesz do drugiego przejścia podziemnego, pod ulicą Śląską, idź wzdłuż lewej strony.

5. To przejście schematycznie wygląda jak głowa byka widziana z przodu: szeroki tunel, w którym jesteś, to gruba głowa i szyja, u góry której sterczą dwa rogi w górę i dwoje uszu na boki. Rogi to schody wychodzące na obie strony ulicy Kieleckiej, a uszy to pochylnie dla wózków wychodzące na ulicę Śląską. My wyjdziemy prawym rogiem.

6. W tym celu dojdź aż do końca lewej ściany. Tu pewnie wpadniesz na śmietnik postawiony na samym rogu. Tutaj z lewej na prawą prowadzi prostopadły korytarz.

7. Przejdź przez niego na wprost, do przeciwnej ściany, i skręć w prawo.

8. Uważaj, bo rowerzyści wykorzystują oboje "uszu", by przejechać pod ulicą Kielecką, zamiast zgodnie z przepisami korzystać z przejścia dla pieszych u góry. Może to stanowić pewne zagrożenie.

9. Dojdź do rogu ściany. W lewo odchodzą schody w górę, których szukamy. Składają się one z trzech ciągów.

10. Pójdź w górę ich prawą stroną.

11. Gdy wyjdziesz na powierzchnię, po lewej będziesz miał ulicę Kielecką, a przystanek przed sobą, w odległości jakichś stu metrów.

12. Idź wzdłuż prawej, będzie tam krawężnik wzdłuż trawnika. Ważne jest, żeby dobrze złapać kierunek tego krawężnika i pójść dalej w tym kierunku, ponieważ gdy trawnik się skończy, będziesz mieć przed sobą przejście przez ulicę, a właściwie przez wjazd na pętlę autobusową. Wjazd jest dwujezdniowy, z wysepką szerokości może metra na środku.

13. Przejdź przez niego wzdłuż obranej wcześniej linii, a gdy przejdziesz, trafisz na róg trawnik-chodnik. Dokładnie na rogu jest metalowy słupek. Jeśli trafisz na krzak, to znaczy, że odbiłeś odrobinę w prawo i wystarczy parę kroków w lewo, by trafić na chodnik.

14. Chodnikiem idź dalej wzdłuż prawej, jest tu ogrodzenie.

15. Dojdziesz do początku schodów prowadzących do budynku byłego banku Nordea. Schody wznoszą się przed Tobą do wejścia, a potem znów opadają do chodnika. Poprzedzone są dużą wycieraczką. Wystarczy przesunąć się dwa kroki w lewo i iść wzdłuż schodów.

16. Gdy się skończą, można znów dobić do ogrodzenia po prawej.

17. Znów należy złapać kierunek ogrodzenia, bo za nim jest w poprzek mała uliczka odchodząca od Kieleckiej. Krawężniki wzdłuż niej są bardzo wypłaszczone i trudno wyczuwalne. Ale idź prosto jak strzelił, przejdziesz chodnik, uliczkę i drugi chodnik, i dojdziesz do ogrodzenia.

18. Od tego miejsca przystanek znajduje się o jakieś 10 metrów, mniej-więcej na godzinie jedenastej.

19. Idź na godzinę jedenastą, a dojdziesz do krawężnika ulicy przy przystanku. Kilka kroków dalej wzdłuż krawężnika będzie wiata przystanku, cofnięta od ulicy o jakieś 3 metry.

 

20. Z tego przystanku odchodzą autobusy na Witomino i dalej na Chwarzno i Sokółkę.

 


 

LOGO Bazy map200x149

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
421003