This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.

T5a Stacja SKM Wzgórze do przystanku Urząd Miasta Władysława Czwartego w stronę Witomina

"Z blondynką po Gdyni"

Internetowa Biblioteka Opisów Tras Pieszych dla Osób Niewidomych

 

Początek:

Stacja SKM Wzgórze

Koniec:

Przystanek Urząd Miasta Władysława Czwartego w stronę Witomina

 

1. Opis zaczynamy od zejścia z peronu SKM. Z peronu do przejścia podziemnego prowadzą dwa ciągi schodów.

2. Po zejściu z peronu skręć w prawo i idź wzdłuż prawej ściany. Po kilkunastu krokach tunel kończy się pięcioma schodkami w górę.

3. Zanim wejdziesz na schodki, skręć w lewo i przejdź do ich lewej strony. Jest tam poręcz. Teraz wejdź na schody.

4. Gdy skończy się poręcz, stań na chwilę.

5. Przed Tobą jest budynek stacji, który wygląda następująco: na środku jest szerokie na jakieś 7 metrów, otwarte i zadaszone przejście, a po obu jego stronach małe pomieszczonka.

6. W kilkumetrowej luce między tunelem a stacją po obu stronach przejścia, musiały się oczywiście wcisnąć budki z fastfoodami.

7. Na prawej ścianie przejścia przez stację najpierw we wnęce stoi duża metalowa szafa niewiadomego przeznaczenia, następnie są drzwi do małego sklepiku spożywczego. Na lewej ścianie przejścia jest najpierw wnęka z nieużywanymi drzwiami, potem metalowy boks z różnościami i ściętymi rogami, a za nim drzwi do pomieszczenia kasowego, otwierane do siebie.

8. Ale my nie przejdziemy przez stację.

9. Obróć się w lewo. Przed tobą zaczyna się szeroki na cztery metry chodnik, ciągnący się wzdłuż torów.

10. Pójdź wzdłuż lewej krawędzi chodnika. Nie jest łatwo tędy iść, bo krawężnik jest zarośnięty, a na chodnik wystają krzewy. Ale prawa strona chodnika jest jeszcze gorsza. Należy też uważać na nierówności, bo chodnik jest stary.

11. Trzeba też uważać na ewentualnych rowerzystów, dla których ta trasa jest wygodnym skrótem dla przejechania pod torami.

12. Po kilkudziesięciu metrach poczujesz niewielkie obniżenie chodnika i zmianę faktury. Tu kończą się płyty, a zaczyna kostka brukowa. Za kolejne 20 metrów chodnik rozdzieli się na mostek nad ulicą Piłsudskiego po lewej, oraz schody w dół do tej ulicy po prawej. My chcemy przejść mostkiem, więc dalej trzymamy się lewej.

13. Wejście na mostek rozpoznasz po delikatnym wznoszeniu się chodnika i zmianie podłoża na gładki beton. Po lewej pojawi się metalowa barierka.

14. Będąc już na mostku, przejdź z kolei do jego prawej krawędzi.

15. Po drugiej stronie ulicy mostek delikatnie opada. W czasie deszczu trzeba zachować trochę ostrożności, by się nie poślizgnąć.

16. Gdy mostek się skończy, znów zaczyna się pod nogami kostka. Kilka metrów dalej chodnik zakręca w prawo.

17. Idź wzdłuż tego zakrętu. Gdy chodnik się wyprostuje, będziesz zwrócony w stronę ulicy Władysława Czwartego, a po prawej będziesz mieć ulicę Piłsudskiego.

18. Przejdź teraz ze strony prawej chodnika na stronę lewą.

19. Tą stroną idź dalej, wzdłuż trawnika, jakieś 20 metrów. Chodnik powoli opada w dół.

20. Dojdziesz do bardzo szerokiego chodnika wzdłuż ulicy Władysława Czwartego.

21. Skręć w lewo, a przystanek będziesz mieć przed sobą w odległości jakichś 50 metrów.

22. Idź dalej lewą stroną chodnika. Będzie tam przyzwoity krawężnik z trawnikiem.

23. Po około trzydziestu metrach dojdziesz do budki nieczynnego kiosku. W tym momencie pójdź na godzinę pierwszą trzydzieści, przechodząc na skos przez bardzo szeroki chodnik i ścieżkę rowerową, dlatego lepiej robić to powoli, by być dobrze widocznym. Trafisz bądź na wiatę przystanku, bądź tuż przed nią.

 

24. Z tego przystanku odchodzą autobusy na Witomino, Chwarzno i Sokółkę, oraz jeden autobus

 


 

LOGO Bazy map200x149

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
323516