T4b Przystanek Urząd Miasta Świętojańska do stacji SKM Wzgórze

"Z blondynką po Gdyni"

Internetowa Biblioteka Opisów Tras Pieszych dla Osób Niewidomych

 

Początek:

Przystanek Urząd Miasta Świętojańska

Koniec:

Stacja SKM Wzgórze

 

1. Gdy wysiądziesz z trolejbusu, obróć się w prawo. Trzeba dojść do zejścia do tunelu, który doprowadzi nas do kolejki. Zejście to jest jakieś 20 metrów przed tobą.

2. Idź na wprost wzdłuż krawężnika po prawej, od strony ulicy. To wygodniejsze, niż iść wzdłuż lewej, gdzie jest sporo przeszkód.

3. Gdy trafisz na słup, przejdź na lewą stronę chodnika, trafisz tam na ściankę zejścia do tunelu.

4. Parę metrów dalej ścianka ta się kończy.

5. Zakręć w lewo o 180 stopni, znajdź początek poręczy i początek schodów. Są ich trzy ciągi.

6. Zanim zejdziesz, przejdź wzdłuż schodów do ich prawej strony.

7. Prawą stroną zejdź na dół.

8. Gdy schody się skończą, trzymając się poręczy zakręć o 180 stopni wokół dolnej ścianki schodów.

9. Teraz kilka kroków przed tobą jest klatka windy dla niepełnosprawnych, a kilka metrów za nią wejście do tunelu.

10. Dojdź do windy i obejdź jej szklane pudło z lewej strony. Tam ścianka windy przejdzie w mur tunelu. Pójdź wzdłuż ściany i wejdź do tunelu.

11. Idąc stale wzdłuż prawej ściany, miniesz po drodze jedno wyjście w prawo – to wyjście na ulicę Władysława CZWARTEGO, które nas nie interesuje. Idź prosto aż do końcowych schodów na wprost.

12. Te schody mają dwa ciągi. Wzdłuż prawej jest skos dla wózków, oddzielony od reszty schodów metalową poręczą.

13. Wzdłuż tej poręczy wyjdź na górę.

14. Gdy staniesz u góry, budynek stacji jest 10 metrów przed Tobą i wygląda tak: na środku jest szerokie na jakieś siedem metrów, otwarte i zadaszone przejście, a po obu jego stronach małe pomieszczonka. Na prawej ścianie, zaraz na początku, są drzwi do pomieszczenia kasowego, otwierane do siebie. Dalej za drzwiami do ściany przyklejony jest metalowy boks z różnymi różnościami i ściętymi rogami, a za nim wnęka z nieużywanymi drzwiami. Na lewej ścianie, mniej-więcej na środku, są drzwi do małego sklepiku spożywczego, dalej w narożniku duża metalowa szafa nieznanego przeznaczenia, a już za przejściem, w kilkumetrowej luce przed tunelem na peron, wcisnęła się jeszcze budka z fastfoodami.

15. Przejście przez stację jest dokładnie naprzeciw zejścia do tunelu, przy którym stoisz. Dlatego jeśli pójdziesz przed siebie, wzdłuż kierunku ścianki od zejścia, przy której stoisz, trafisz akurat na początek prawej ściany przejścia przez stację. Dwa kroki dalej są już drzwi do kas.

16. W pomieszczeniu kasowym , na lewej ścianie, są dwa okienka kasowe. Uwaga, przed każdym przy ścianie stoi śmietnik.

17. Po wyjściu z kasy robimy trzy kroki do przodu, skręcamy w prawo i idziemy w stronę tunelu na peron. Po drodze najpierw po prawej mijamy przyklejony do ściany boks, potem kilka metrów otwartej przestrzeni między stacją a schodami do tunelu. Schodków jest pięć.

18. Po zejściu nimi należy dobić do lewej ściany tunelu. Kilka kroków dalej na ścianie znajdziemy kasowniki biletowe, a za nimi schody na peron, w lewo i górę. Schody mają dwa ciągi.

 

19. Gdy wyjdziesz na peron, kierunek do Gdańska będziesz mieć po prawej, a kierunek do Gdyni po lewej. Wzdłuż obu krawędzi peronu wyłożona jest faktura bezpieczeństwa.

 


 

LOGO Bazy map200x149

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
432044