T3b Przystanek Wzgórze SKM Władysława Czwartego w stronę Centrum do stacji SKM Wzgórze

"Z blondynką po Gdyni"

Internetowa Biblioteka Opisów Tras Pieszych dla Osób Niewidomych

 

Początek:

Przystanek Wzgórze św. Maksymiliana SKM na Władysława Czwartego w stronę Centrum

Koniec:

Stacja SKM Wzgórze

 

1. Są tu w sumie dwa przystanki, w odległości kilkunastu metrów, jeden dla różnych autobusów jadących w stronę centrum Gdyni, drugi dla trolejbusów skręcających na ulice Warszawską i Morską. Ponieważ trolejbusowy jest po drodze, opisujemy wysiadkę z autobusu.

2. Kiedy wysiądziesz z autobusu, stację SKM będziesz mieć za sobą na godzinie piątej. Idzie się do niej tunelem pod ulicą Władysława CZWARTEGO.

3. Przejdź prosto w poprzek chodnika, aż trafisz na krawężnik lub wiatę. Częściej na krawężnik, bo autobusy lubią stawać nawet kilkanaście metrów za wiatą.

4. Skręć w prawo i idź wzdłuż krawężnika. Uwaga, na obu stronach wiaty stoją zwykle śmietniki.

5. Kilkanaście metrów od wiaty autobusowej miniesz wiatę trolejbusową, też oflankowaną nieszczęsnymi śmietnikami. Dalej pas zieleni wzdłuż trawnika, zabezpieczony siatką.

6. Gdy poczujesz, że krawężnik zaczął skręcać w lewo na godzinę jedenastą, Ty oderwij się od niego i pójdź w prawo na godzinę pierwszą.

7. Schody do tunelu rozpoczynają się około 6 metrów przed Tobą. Są ich dwa ciągi, a wzdłuż prawej ściany są skosy dla wózków, oddzielone od reszty metalową poręczą.

8. Przesuń się w prawo do tej poręczy i wzdłuż niej zejdź do tunelu.

9. Następnie skręć w prawo i idź wzdłuż prawej ściany tunelu. aż do końcowych schodów na wprost.

10. Te schody mają dwa ciągi. Wzdłuż prawej jest skos dla wózków, oddzielony od reszty schodów metalową poręczą.

11. Wzdłuż tej poręczy wyjdź na górę.

12. Gdy staniesz u góry, budynek stacji jest 10 metrów przed Tobą i wygląda tak: na środku jest szerokie na jakieś siedem metrów, otwarte i zadaszone przejście, a po obu jego stronach małe pomieszczonka. Na prawej ścianie, zaraz na początku, są drzwi do pomieszczenia kasowego, otwierane do siebie. Dalej za drzwiami do ściany przyklejony jest metalowy boks z różnymi różnościami i ściętymi rogami, a za nim wnęka z nieużywanymi drzwiami. Na lewej ścianie, mniej-więcej na środku, są drzwi do małego sklepiku spożywczego, dalej w narożniku duża metalowa szafa nieznanego przeznaczenia, a już za przejściem, w kilkumetrowej luce przed tunelem na peron, wcisnęła się jeszcze budka z fastfoodami.

13. Przejście przez stację jest dokładnie naprzeciw zejścia do tunelu, przy którym stoisz. Dlatego jeśli pójdziesz przed siebie, wzdłuż kierunku ścianki od zejścia, przy której stoisz, trafisz akurat na początek prawej ściany przejścia przez stację. Dwa kroki dalej są już drzwi do kas.

14. W pomieszczeniu kasowym , na lewej ścianie, są dwa okienka kasowe. Uwaga, przed każdym przy ścianie stoi śmietnik.

15. Po wyjściu z kasy robimy trzy kroki do przodu, skręcamy w prawo i idziemy w stronę tunelu na peron. Po drodze najpierw po prawej mijamy przyklejony do ściany boks, potem kilka metrów otwartej przestrzeni między stacją a schodami do tunelu. Schodków jest pięć.

16. Po zejściu nimi należy dobić do lewej ściany tunelu. Kilka kroków dalej na ścianie znajdziemy kasowniki biletowe, a za nimi schody na peron, w lewo i górę. Schody mają dwa ciągi.

 

17. Gdy wyjdziesz na peron, kierunek do Gdańska będziesz mieć po prawej, a kierunek do Gdyni po lewej. Wzdłuż obu krawędzi peronu wyłożona jest faktura bezpieczeństwa.

 


 

LOGO Bazy map200x149

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
421000