T3a Stacja SKM Wzgórze do przystanku Wzgórze SKM Władysława Czwartego w stronę Centrum

"Z blondynką po Gdyni"

Internetowa Biblioteka Opisów Tras Pieszych dla Osób Niewidomych

 

Początek:

Stacja SKM Wzgórze

Koniec:

Przystanek Wzgórze św. Maksymiliana SKM na Władysława Czwartego w stronę Centrum

 

 

1. Opis zaczynamy od zejścia z peronu SKM. Z peronu do przejścia podziemnego prowadzą dwa ciągi schodów.

2. Po zejściu z peronu skręć w prawo i idź wzdłuż prawej ściany. Po kilkunastu krokach tunel kończy się pięcioma schodkami w górę. Idź prosto trzymając się prawej. Przed Tobą jest budynek stacji, który wygląda następująco: na środku jest szerokie na jakieś 7 metrów, otwarte i zadaszone przejście, a po obu jego stronach małe pomieszczonka.

3. W kilkumetrowej luce między tunelem a stacją po prawej musiała się oczywiście wcisnąć budka z fastfoodami.

4. Za nią po prawej zaczyna się prawa ściana przejścia przez stację. Na tej ścianie najpierw we wnęce stoi duża metalowa szafa niewiadomego przeznaczenia, następnie są drzwi do małego sklepiku spożywczego. Na lewej ścianie przejścia jest najpierw wnęka z nieużywanymi drzwiami, potem metalowy boks z różnościami i ściętymi rogami, a za nim drzwi do pomieszczenia kasowego, otwierane do siebie.

5. Ale my po prostu przechodzimy przez stację na wprost, trzymając się prawej ściany, łapiąc jej kierunek.

6. Po przejściu przez stację przystanek będzie 100 metrów przed Tobą, na godzinie dziesiątej trzydzieści, po drugiej stronie ulicy Władysława CZWARTEGO. Trzeba tam dojść tunelem pod ulicą.

7. Zejście do tego tunelu znajduje się około 10 metrów przed Tobą, na wprost przejścia przez stację. Zejście jest mniej-więcej tej samej szerokości, co przejście przez stację, dlatego jeśli złapie się kierunek prawej ściany przejścia, dojdzie się do prawego brzegu schodów.

8. Zatem idziemy po linii prawej ściany i trafiamy do prawego brzegu schodów.

9. Zanim zejdziemy, od razu przesuwamy się do lewego brzegu schodów. Uwaga, wzdłuż niego prowadzą skosy dla wózków, ale są oddzielone barierką, więc się o nie nie potkniesz. Schody mają dwa ciągi.

10. Schodzimy na dół i idziemy wzdłuż lewej ściany. Możesz natknąć się na niej na etatowego gdyńskiego muzykanta z gitarą – ale będziesz go słyszeć z wyprzedzeniem.

11. Idąc wzdłuż ściany, trafisz na kolejne schody, w lewo i górę – skręć w nie. Schody mają dwa ciągi i skosy dla wózków po lewej stronie. My zatem trzymamy się prawej strony.

12. Po wyjściu na górę ulicę Władysława CZWARTEGO masz po lewej, a przystanek, a właściwie przystanki, kilkadziesiąt metrów przed sobą. Wygodniej do tego celu iść prawą stroną chodnika.

13. Stojąc u góry schodów po prawej stronie, idziemy na godzinę dwunastą, i szukamy krawężnika i zieleńca zabezpieczonego siatką. Powinien znajdować się po prawej stronie w odległości około 7 metrów. Uwaga, jeśli odbijesz za bardzo w prawo, możesz wejść na ścieżkę rowerową, którą ten zieleniec oddziela od chodnika.

14. Gdy znajdziemy zieleniec i krawężnik, skręcamy nieco w lewo i idziemy wzdłuż nich.

15. Po dziesięciu metrach dotrzesz do wiaty przystanku trolejbusów. Na rogach wiaty prawdopodobnie będą stały śmietniki – cóż, taka widać ich natura. Z tego przystanku odjeżdżają wyłącznie trolejbusy, skręcające w ulice Warszawską i Morską.

 

16. Jeśli pójdziesz dalej wzdłuż prawego krawężnika, po kolejnych dwudziestu metrach dojdziesz do następnej wiaty, znów oflankowanej koszami na śmieci. To przystanek najróżniejszej maści autobusów jadących dalej przez centrum Gdyni. Uwaga, autobusy bardzo lubią tu zatrzymywać się 10, a nawet 20 metrów za wiatą przystanku!

 


 

LOGO Bazy map200x149

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
420996