T2b Przystanek Wzgórze SKM Władysława Czwartego w stronę Redłowa do stacji SKM Wzgórze

"Z blondynką po Gdyni"

Internetowa Biblioteka Opisów Tras Pieszych dla Osób Niewidomych

 

Początek:

Przystanek Wzgórze św. Maksymiliana SKM na Władysława Czwartego w stronę Redłowa i Sopotu

Koniec:

Stacja SKM Wzgórze

 

Przed wejściem na stację SKM od strony ulicy Władysława CZWARTEGO są dwa przystanki.Tu chodzi o ten po prawej patrząc od stacji.

 

1. Gdy wysiądziesz z autobusu lub trolejbusu, stacja SKM Wzgórze św. Maksymiliana będzie 40 metrów przed Tobą, na godzinie pierwszej trzydzieści. Do budynku stacji dojdziemy wzdłuż zjazdu i zejścia do tunelu pod ulicą Władysława CZWARTEGO.

2. Po wyjściu z autobusu skręć w prawo i przejdź wzdłuż ulicy jakieś 10 kroków.

3. Wtedy skręć w lewo, plecami do ulicy, i pójdź naprzód. Po pięciu metrach trafisz na ścianę zjazdu dla wózków prowadzącego do tunelu.

4. Skręć w prawo i pójdź wzdłuż ściany do rogu.

5. Skręć ze ścianą w lewo i dojdź do kolejnego rogu. Budynek stacji będziesz mieć przed sobą, a po prawej o kilka metrów ściankę zwykłych schodów do tunelu, prowadzącą usłużnie w kierunku stacji.

6. Pójdź zatem na godzinę drugą, dojdź do ścianki, skręć w lewo i pójdź za nią do końca, po czym stań na chwilę.

7. Budynek stacji jest 10 metrów przed Tobą i wygląda tak: na środku jest szerokie na jakieś siedem metrów, otwarte i zadaszone przejście, a po obu jego stronach małe pomieszczonka. Na prawej ścianie, zaraz na początku, są drzwi do pomieszczenia kasowego, otwierane do siebie. Dalej za drzwiami do ściany przyklejony jest metalowy boks z różnymi różnościami i ściętymi rogami, a za nim wnęka z nieużywanymi drzwiami. Na lewej ścianie, mniej-więcej na środku, są drzwi do małego sklepiku spożywczego, dalej w narożniku duża metalowa szafa nieznanego przeznaczenia, a już za przejściem, w kilkumetrowej luce przed tunelem na peron, wcisnęła się jeszcze budka z fastfoodami.

8. Przejście przez stację jest dokładnie naprzeciw zejścia do tunelu, przy którym stoisz. Dlatego jeśli pójdziesz przed siebie, wzdłuż kierunku ścianki od zejścia, przy której stoisz, trafisz akurat na początek lewej ściany przejścia przez stację.

9. Tu możesz obrócić się w prawo, plecami do ściany, i przejść w poprzek całe przejście, trafiając na drzwi do pomieszczenia kasowego.

10. W tym pomieszczeniu, na lewej ścianie, są dwa okienka kasowe. Uwaga, przed każdym przy ścianie stoi śmietnik.

11. Po wyjściu z kasy robimy trzy kroki do przodu, skręcamy w prawo i idziemy w stronę tunelu na peron. Po drodze najpierw po prawej mijamy przyklejony do ściany boks, potem kilka metrów otwartej przestrzeni między stacją a schodami do tunelu. Schodków jest pięć.

12. Po zejściu nimi należy dobić do lewej ściany tunelu. Kilka kroków dalej na ścianie znajdziemy kasowniki biletowe, a za nimi schody na peron, w lewo i górę. Schody mają dwa ciągi.

 

13. Gdy wyjdziesz na peron, kierunek do Gdańska będziesz mieć po prawej, a kierunek do Gdyni po lewej. Wzdłuż obu krawędzi peronu wyłożona jest faktura bezpieczeństwa.

 


 

LOGO Bazy map200x149

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
420979