T2a Stacja SKM Wzgórze do przystanku Wzgórze SKM Władysława Czwartego w stronę Redłowa

"Z blondynką po Gdyni"

Internetowa Biblioteka Opisów Tras Pieszych dla Osób Niewidomych

 

Początek:

Stacja SKM Wzgórze

Koniec:

Przystanek Wzgórze św. Maksymiliana SKM na Władysława Czwartego w stronę Redłowa i Sopotu

 

Przed wejściem na stację SKM od strony ulicy Władysława CZWARTEGO są dwa przystanki.Tu chodzi o ten po lewej patrząc od stacji.

 

1. Opis zaczynamy od zejścia z peronu SKM. Z peronu do przejścia podziemnego prowadzą dwa ciągi schodów.

2. Po zejściu z peronu skręć w prawo i idź wzdłuż prawej ściany. Po kilkunastu krokach tunel kończy się pięcioma schodkami w górę. Idź prosto trzymając się prawej. Przed Tobą jest budynek stacji, który wygląda następująco: na środku jest szerokie na jakieś 7 metrów, otwarte i zadaszone przejście, a po obu jego stronach małe pomieszczonka.

3. W kilkumetrowej luce między tunelem a stacją po prawej musiała się oczywiście wcisnąć budka z fastfoodami.

4. Za nią po prawej zaczyna się prawa ściana przejścia przez stację. Na tej ścianie najpierw we wnęce stoi duża metalowa szafa niewiadomego przeznaczenia, następnie są drzwi do małego sklepiku spożywczego. Na lewej ścianie przejścia jest najpierw wnęka z nieużywanymi drzwiami, potem metalowy boks z różnościami i ściętymi rogami, a za nim drzwi do pomieszczenia kasowego, otwierane do siebie.

5. Ale my po prostu przechodzimy przez stację na wprost, trzymając się prawej ściany, łapiąc jej kierunek.

6. Po przejściu przez stację przystanek będzie 25 metrów od Ciebie, na jedenastej.

7. Przed nim, na wprost przejścia przez stację, około 10 metrów przed tobą, znajduje się zejście do tunelu pod ulicami Władysława CZWARTEGO i Świętojańską. Zejście jest mniej-więcej tej samej szerokości, co przejście przez stację, dlatego jeśli złapie się kierunek prawej ściany przejścia, dojdzie się do prawego brzegu schodów.

8. Gdy trafimy do początku schodów, nie schodzimy w dół, ale obchodzimy zejście z prawej strony i idziemy wzdłuż jego murku w kierunku ulicy.

9. Dochodzimy do końca murku. Przed nami ulica, a na godzinie drugiej mamy ścianę wiaty zjazdu do tunelu dla wózków. Ściana wiaty doprowadzi nas niemal do przystanku.

10. Dlatego idziemy na godzinę drugą i po kilku metrach dochodzimy do ściany wiaty.

11. Skręcamy w lewo i idziemy parę kroków wzdłuż ściany do narożnika wiaty.

12. Skręcamy w prawo i idziemy wzdłuż ściany wiaty, równolegle do ulicy Władysława czwartego.

 

13. Gdy ściana się skończy, przystanek jest trzy metry po lewej. Niestety, wiata jest oczywiście otoczona metrem kamienisto-krzaczastego niby zieleńca. Trzeba go ostrożnie obejść od lewej. Ale to już ostatnia przeszkoda, i nareszcie jesteś pod wiatą przystanku.

 


 

LOGO Bazy map200x149

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
421006